Baňková masáž – úleva pro tělo i psychiku

Patří již mnoho staletí do léčebného „arzenálu“ tradiční čínské medicíny.

Léčí se nimi nejen bolestivá onemocnění, ale také nemoci vnitřního původu přikládáním na postižené meridiány. Jak vlastně léčebný účinek baňkování funguje?

Teplem nahřáté sklené baňky se vlivem vakua přisají na pokožku, nejčastěji zad. Podtlak vytvořený uvnitř „nasává“ do baňky společně s kůží také přilehlé podkoží a vytahuje – relaxuje také v hlouběji uloženou svalovou tkáň. Dochází k postupnému uvolňování stažených a bolestivých svalů.

Jedinou nevýhodou dlouhého přiložení baněk jsou modřiny ve tvaru baňky, které ale do 7-10 dnů mizí.

Vzniku modřin se dá předejít rychlým přesouváním baněk po předchozím namazání zad nejlépe masážním olejem. Takto masírovaná záda jen lehce zčervenají vlivem prokrvení kůže a podkoží pohybujícími se baňkami. Stažené svaly a bolestivá záda často již během prvního sezení úplně „povolí“.

Co ale jde „ruka v ruce“ se svalovým uvolněním je psychická relaxace a odstranění za celý den nastřádaného „vnitřního“ napětí. Jak někteří pacienti říkají, baňky působí jako balzám na duši, mnozí při jejich naložení i usnou.

A pokud se k baňkování přidá jemný éterický olej a pustí harmonická a esoterická hudba – výsledek je zaručený. Uvolní tělo a prohřeje duši?jako horká čokoláda.