Jak vyzrát na nemoci vlastními silami aneb zdraví máte ve vlastních rukách

Za většinu onemocnění si popravdě můžeme sami. Způsobujeme si je špatnou výživou, zlozvyky jako je kouření, alkohol, nedostatkem pohybu nebo nevyrovnaností emocí...

Čínská medicína versus onemocnění dnešních dnů

Co si představit pod pojmem čínská medicína? V poslední době se v mediích tato dvě slova často objevují, avšak málokdo ví, co vše skutečně zahrnují.

Proč nás bolí hlava?

Je známo, že bolest je ochranný mechanizmus našeho organizmu, signalizující poškození tkáně a její nedostatečné prokrvení.

Předčasné šedivění a nadměrné vypadávaní vlasů

Máte problémy s vypadáváním nebo předčasným šedivěním vlasů?

Bolesti zad – jejich příčiny a léčba

Téměř každý z nás je už zažil. Kazí nám radost z hezkého dne, starostem přidávají na váze, znepříjemňují náš život. Připoutávají nás často na lůžko a poslušně polykáme léky.

Ochlaďte se jídlem

Horké léto zdá se ještě nekončí a být zavřený celé dny v klimatizovaných místnostech zdraví také moc neprospívá.

Gynekologické výtoky – pohled z jiného úhlu

Obtěžují, způsobují svědění, narušují intimní život. V poslední době jsou častou diagnózou v gynekologických ambulancích.

Baňková masáž – úleva pro tělo i psychiku

Patří již mnoho staletí do léčebného "arzenálu" tradiční čínské medicíny.

Jídelníček šitý na tělo

Tak jako neexistuje universální lék, bylina nebo cvičení, které by se hodily pro každého z nás stejně dobře a měly na každého jen léčivé účinky, stejně tak neexistuje ani ideální dieta, která zabezpečí svému držiteli pevné zdraví, štíhlou postavu a vitalitu.

Deprese – léčit tělo, nejen duši

Podzimní a zimní období je považované za dobu, kdy počet a intenzita depresí dosahují svého maxima.

Ekzém – nutnost jeho vnitřní léčby

Není málo těch kteří se s tímto problémem potýkají. A to způsobem, že postižená místa mažou mastmi, nejčastěji s kortikoidní složkou.

Akupunktura v léčbě alergií

S příchodem jara, které zdá se přijde tento rok o něco dříve než obvykle, se se železnou pravidelností hlásí i nejrozšířenější onemocnění mladší a střední generace - alergie.

Migréna – bolest z nerovnováhy jater a žlučníku

Má mnoho podob - rozpínavá a úporná tupá bolest celé hlavy a pocit jakoby měla každou chvíli prasknout, nebo vystřelující a ostrá bolest skrytá za jedním okem a šířící se do spánku jen jedné půlky hlavy.

Sezam – pro zdravé kosti, vlasy a dlouhý život

Říká se o něm, že žádná skála před ním nezůstane celá. U nás se jím zdobí pečivo. Řeč je o sezamu, dvoumilimetrovém semínku, nejstarším koření na světě, ve kterém se ukrývá velká léčivá síla.

Nadměrné pocení

I když léto již dávno skončilo je mnoho těch, kterým pocení i nadále znepříjemňuje život nezávisle na vnější teplotě.

Jaro – čas jater

Podle tradiční čínské medicíny (TČM) se k jarnímu období přiřazuje element dřevo, jehož síla růstu a rozvoje je na jaře největší. Játra a žlučník, dva vzájemně propojené orgány podle TČM patří ke vzpomínanému elementu.

Přijďte nespavosti na kloub!

Podle tradiční čínské medicíny nespavost vzniká, "když duch Šen, sídlící v srdci, nenachází klid a bloudí". Příčin tohoto "neklidu" způsobujícího nespavost může být více. Nejčastějšími jsou:

Časté močení

Už nějakou chvíli tu máme pořádnou zimu a s ní velice častý zdravotní problém - nachlazení. Neprojevuje se jenom rýmou, bolestmi hrdla, kašlem a teplotou, ale může také postihnout močení, ve smyslu zvýšení jeho frekvence a množství.

Akupunktura v léčbě bolesti

V diagnostice i léčbě tradiční čínskou medicínou platí pravidlo – „tam kde je neprůchodnost, vzniká bolest“.

Bolestivá menstruace a její příčiny z pohledu čínské medicíny

Přirozený menstruační cyklus se pravidelně opakuje, trvá přibližně 28 dní, samotné krvácení 3-7 dní, je bezbolestné a krev neobsahuje sraženiny.