Předčasné šedivění a nadměrné vypadávaní vlasů

Máte problémy s vypadáváním nebo předčasným šedivěním vlasů?

Říká se, že „ledviny kvetou ve vlasech“ a “ vlasy jsou přebytkem krve“. Znamená to, že silné ledviny dávají základ hustým a silným vlasům a dostatečná, na živiny bohatá krev dokáže „vytvořit“ zdravé vlasy. Příčin šedivění či padání může být podle čínské medicíny několik:

1. „Horkost a suchost“ v krvi – bývá častou příčinou vypadávání a šedivění vlasů u mladých lidí. Způsobovat ji může konstituční nadbytek horka, nevyrovnané emoce, nadměrně zahřívající(jangizující) a vysušující potrava. Projevuje se pramínky bílých vlasů mezi tmavými. Vlasy vypadávají v chuchvalcích, kůže na hlavě je lesklá,často svědí, častá je vznětlivost, kožní onemocnění(ekzémy,alergie), zácpa?

2. „Stísnění energie“ jater – je častou příčinou předčasného šedivění vlasů u žen s nadmírou a nevyrovnaností emocí. Následkem je stagnace(zpomalené proudění) energie a poté také krve, která nedostatečně vyživuje vlasy,které šedivějí. Doprovodnými příznaky bývají nepravidelná menstruace, bolesti před menstruací, vznětlivost případně deprese, poruchy trávení, nechutenství?

3. „Nedostatečnost“ krve a energie – způsobují ji dlouhodobé onemocnění, četné porody, nesprávná výživa, nadměrné stresy a obavy. Vlasy jsou nedostatečně vyživované a strádají, jsou tenké,suché a lámavé, bez lesku, dochází k jejich rovnoměrnému vypadávání. Doprovodními příznaky bývají únava, bledost obličeje, slabý hlas a krátký dech, bušení srdce, dřevěnění končetin?

4. Oslabení jater a ledvin – častá bývá u lidí středního věku. Dochází k průběžnému vypadávání a šedivění vlasů, které jsou mastné s množstvím lupů. Řídnutí a vypadávání začíná nad čelními kouty a temeni. Doprovází je často bolesti a slabost v bedrech a kolenou, rozmazané vidění, hučení nebo pískaní v uších, závratě, noční pocení, u žen nepravidelná menstruace… Příčinami bývají chronická onemocnění ,nadměrná sexuální aktivita, četné porody.

Problémy vlasů vyžadují, stejně tak jako ostatní onemocnění, celkovou vnitřní léčbu zaměřenou na příčinu. A právě díky léčbě příčiny se často vyléčí i jiné, na první pohled nesouvisející potíže. Jak se říká, „všechno souvisí se vším“.